Dota Allstars Forum | Eurobattle | Garena | Map Hack | Rehber
 
AnasayfaAnasayfa  TakvimTakvim  SSSSSS  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 
 

 Chen The Holy Knight

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
pRo-Examiner
| .. Paylaşımcı Üye .. |
avatar

Mesaj Sayısı : 99
Rep Puanı : 0
Doğum tarihi : 18/02/89
Nerden : Getdota
Oyanadığı Server : euRobattLee
Favori Hero : NeVeRmoRe ..!
İletim : dota Pro Game :D

MesajKonu: Chen The Holy Knight   C.tesi Şub. 06, 2010 10:53 pm

Chen The Holy KnightA-Genel Bakış:


Chen – Kutsal Şövalye
Atak Menzili : 600 | | Hareket Hızı : 280 | Taban Özelliği : INT (Zeka)
Str: 20 + 1.5 | Agi: 15 + 2.1 | Int: 21 + 2.8
Taban Zarar : 43 - 53 | HP: 530 | Mana: 273
HP Dolumu : 0.85 | Mana Dolumu : 0.85
Saldırı Hızı : 1.44 (+ 15% IAS) | Taban Zırh : 2.1

Bu rehberin amacı az oyuncu tarafından seçilerek hakkı yenmekte olan Chen’i sizlere sevdirmek ve doğru bir şekilde oynamanızı sağlamaktır.Chen oyuncuları genelde destek ünitesi olarak oynasalar bile yüksek kill değerlerine ulaşmak sürpriz değildir.

Güçlü yönleri :
1-Özellikleri hiç de küçümsenmeyecek olan natural creep’leri yönetebilmesi
2-Hızlı ve uzun menzilli normal saldırısı
3-Mana’ya aşırı bir gereksinim duymaması
4-Koridorlara gitmeden sadece ormanda bile son derece iyi kasabilmesi

Zayıf Yönleri :
1-Düşük hareketi hızı (6.41’de düşürüldü!)
2-Sadece bir saldırı büyüsünün bulunması ve bu büyünün de kesin olmayan bir değerde zarar vermesi

Not : Chen “yavaş parmaklı” oyuncuların seçmemeleri gereken bir karakterdir.Nitekim natural creep’lerin kullanımı çok hızlı kombinasyonlar gerektirmektedir.


B-Yeteneklerin Açıklamaları

1-Penitence

Bir üniteyi işlemiş olduğu günahları için cezalandırılmaya zorlar,bu ceza onların daha yavaş yürümelerine ve normal saldırı ve “spell”lerden daha fazla zarar görmelerine neden olur.
7 saniye sürer. Gerekli Mana : 100

Level 1 / 2 / 3 / 4 : 8 / 16 / 24 / 32 % yürüyüş hızı kaybı , ve 7 / 14 / 21 / 28 % fazla zarar alımı

Tekrar kullanıma kadar geçen süre : 15 saniye

*Bu büyü Chen’in natural creep’lerin yetenekleri ile çok iyi uyum sağlayan bir büyüdür.Kendi tarafınıza çevirdiğiniz bir centaur ile stun atmadan önce rakibi yavaşlatır, centauru kolay bir şekilde önüne geçirip stun atabilirsiniz.
*Penitence ayrıca çok iyi bir gang büyüsüdür.%32 lik bir hız kaybı çoğu düşmanı kaçamayacağı kadar yavaşlatmış olur.
*Son olarak bu büyü birazdan izleyeceğimiz item seçimlerimiz ile iyi bir uyum sağlayacak.Penitence’dan gelecek olan %28lik ek zarar ve desolator’dan gelecek olan –armor can atıcı bir hal alacak.

2-Test of Faith

Eğer düşmana karşı kullanılırsa,düşmanın inancına göre zarar verecektir.

Eğer bir dost üzerinde kullanılırsa,onu çeşmeye ışınlayacaktır.Bu etkiyi almak istemeyenler –disablehelp yazabilirler.Aynı şekilde gerektiği zaman –enablehelp yazarak tekrar etkilenir hale gelebilirler.

Chen’in yönetimini eline geçirdiği creepleri anında çeşmeye ışınlar.

Gerekli mana : 175

Level 1 / 2 / 3 / 4 : 50-100 / 100 – 200 / 150 - 300 / 200 - 400 zarar, 6 / 5 / 4 / 3 saniyelik ışınlanma süresi.

Tekrar kullanıma kadar geçen süre : 30 saniye

*Test of Faith’in tanımında yer alan “inanca göre zarar verir” açıklaması tamamen farazidir.Bu büyünün zararı belirtilen değerler arasında rastgele olarak ortaya çıkar.
*Bu büyü Doom ve Rupture büyülerinin baş düşmanıdır.Doom veya Rupture atılmış olan kişiye bastığınız test of faith onu hızlı bir şekilde çeşmeye uçuracak ve hayatını kurtarmış olacaktır.
*Aynı şekilde zar zor bulduğunuz bir creep’i de ölümden kurtaracaktır.Mesela ben öleceğim kesinse hiç olmazsa bir creep’i ışınlarım.Bazen centaur vb creep’leri bulmak zor oluyor.

3-Holy Persuasion

Hedef ünitenin kontrolunu ele geçirir.Dost üniteleri,Ancient’ları,düşman karakterlerin yansımalarını (hero images), ve Necronomicon çağrılarını kontrol edemez.Eğer ele geçirilen ünitenin zamana bağlı bir hayatı varsa zaman,ünitenin zamanı bittiğinde ölecektir.
Eğer ele geçirebileceğiniz en yüksek sayıdan daha fazla ünite kontrol etmeye çalışırsanız,ünitelerinizden biri,kesin olmasa da sonuncusu,ölecektir.

Gerekli mana : 100

Level 1 / 2 / 3 / 4 - 1 / 1 / 2 / 3 Ünite . 75 / 150 / 225 / 300 HP Eklentisi.

Tekrar kullanıma kadar geçen süre: 30 saniye

*Öncelikle kendi tarafınıza çevirdiğiniz ünitelerle ilgili önemli ayrıntılara değinelim.Ring of bassilus,mekanizm,vladmir vs vs gibi alan etkili olan yetenekler ve itemler bu üniteleri de etkileyecektir.
Ünitelerin item taşıma özelliği yoktur.Fakat potion kullanarak iyileştirilebilirler.
Aynı cins üniteden 2 adet alınırsa aura’ları katlanmaz.Tek bir aura olarak çalışır.
*Bu büyü ile yapabileceklerimize bakacak olursak :
-Oyunun başında yanımıza bir neruban assasin alabiliriz.Nasıl mı?Ormanda bulunan Styrlerden kahverengi olanın 50 mana karşılığında düşmanın 100 manasını yakabilmesi ile.Kendi tarafınıza çevireceğiniz bu satyr ile düşmanlarınızı oyun başında manasız bırakıp rahat bir şekilde püskürtebilirsiniz.Satyrin 400 manası bulunmaktadır.Yani 8 kere bu büyüyü kullanabilir.
-Chen ile 6 saniye alan stunı atabilirsiniz.Ormandan yanınıza alacağınız 3 centaur-ursa warrior ile ard arda atacağınız stunlar rakiplerinizi 6 sn boyunca stunlı tutacaktır.Yapmanız gereken tek şey düşmana Penitence atıp yavaşlattığınızda creeplerinizle etrafını sarıp sırayla stun atmaktır.
-Chen ile ele geçireceğiniz bir ogre mage size frost armor verecektir.Ogre Mage’in geniş bir mana havuzu bulunmaktadır.5v5 savaşlarda bile tüm dostalarınıza frost armoru sınırsız olarak sağlayabilirsiniz.
-Chen ile kule almak artık eskisinden daha kolay (reklam gibi oldu sanki=) ) Ormandan alacağınız bir hellcaster ile atacağınız shockwave kuleye 100 zarar verecektir.

4-Hand of God

Tüm ünitelerinizi,tavuğunuz da dahil,kendi tarafınıza çevirdiğiniz creep’ler,yansımalar,Necronomicon çağrıları vb. tamamen iyileştirir.Haritadaki tüm dost karakterleri belirli değerlerde iyileştirir.

Level 1 / 2 / 3 : 200 / 300 / 400 HP İyileşir

Gerekli mana : 200/ 300/ 400

Tekrar kullanıma kadar geçen süre : 120 saniye

*Kendi tarafınıza çevirdiğiniz creepleri tamamen iyileştirmesi düzgün kullanımda bu creep sayısının 2 katına çıkarılmasını sağlar.Tam ölürlerken bastığınıza yeniden doğmuş gibi kullanabilirsiniz.Tabi manaları dolmayacaktır.
*Bu büyü de özellikle bloodseeker ve doom gibi heroların baş düşmanıdır.Örneğin bloodseeker bir dostunuzu yarı hpden az olduğu için görmekte ve hızlanmakta.Hand of god bu anda sahneye çıkacak ve dostunuzun hp’si yarıdan yukarıya geçecektir.Bloodseeker yine emekleme moduna geçerken dostunuz da çeşmenin yolunu izlenmemenin vermiş olduğu rahatlıkla yürüyecektir.

C-Item Seçimleri

C-1 Oyun başlangıcı :

Oyun modunun seçimine ve kişi sayısına göre değişecek olsa da oyunun ilk fazlarında bulunması ve oluşturulması gereken itemler :
+=
Headdress of Rejuvenation başlangıçta size ve çevirdiğiniz creeplere gerekli hp kazanımını sağlayacaktır.
[color:c83f=darkredNetherezim Buckler[/color] mekansmi oluşturmanız için gerekecek.Ayrıca oyunun başında bir hayli düşük bir maaliyete 5+2 armor (zırh) verecektir
[color=darkredNetherezim Buckler[/color]Mekansm :
+5 Tüm özelliklerinize (str,int,agl)
+5 Armor
Pasif Özelliği: Saniyede 3HP dolduran alan etkisi
Aktive Edilebilen Özelliği : Revitalize
Verdiği normal Armor’a ek olarak 2 armor puanı verir ve yakında bulunan dost üniteleri 250Hp değerinde iyileştirir.
150 Mana Gerektirir.

Ring Of Bassilus Size dostalarınıza ve büyü gücü olan creepleriniz için gerekli olan Mana’nın hızlıca dolumunu sağlayacaktır.Normal şartlarda creeplerin Mana dolum oranı 0 iken Ring of Bassilus sayesinde iyi bir değere çıkmaktadır.
Bots of Speed Chen’in düşük başlangıç hızını normal bir değere çekecektir.Eğer etrafımıza doğru creepleri aldıysak kısa bir sürede bir çok karaktere oranla çok iyi bir Movement Speed (Hareket Hızı – MS)’imiz olacaktır.
Gloves of Haste Power Treads’i tamamlamamız için gereklidir.Ayrıca Chen’in Base Damage (Taban Zarar)’ı ve Atak animasyonu iyi olduğu için normal atack vererek düşman kesmek sürpriz değildir.Gloves of Haste de bu varolan avantajları daha iyi bir seviyeye taşıyacaktır
Power Treads
+65 Yürüyüş Hızı
+35% Atak Hızı
Power Treads Chen icin gereklidir.Nitekim Bots Of Traves kesinlikle Chen’e göre bir item değildir.Nedenine gelecek olursak BOT sadece Chen’i hedeflenen yere taşayacaktır.Halbuki Chen yanındaki creepler ile varolan bir karakterdir.

C-2 Oyunun orta kısımları:

*Eğer oyunun gidişatı kolayca para kasabileceğimiz bir yapıda değilse envanterimize sonradan satmak üzere Null Talismanlar ekleyebiliriz.Oyunun ilerki safhalarında satacağımız bu itemler bize oyunun başlangıcında dayanıklılık ve ek zarar sağlayacaktır.
Bu bölümde yapmamız gereken asıl item Necronomicon’dur.

Necronomicon :
+6/10/14 str
+15/21/24 int
Aktive edildiğinde (50 mana, 90 saniye tekrar kullanım süresi): 1 Necronomicon Okçusu ve bir 1 Necronomicon Savaşçısını 35 saniyeliğine çağırır.Tarif kağıdının tekrar alınması ile Necronomicon geliştirebilir ; en fazla 2 kere geliştirebilir.

Necronomicon Okçusu:
Level 1/2/ 3: 31/ 61/ 91 Piercing Damage (Zırhtan geçen zarar), 350 Range (Atak mesafesi), 6/ 8/ 10 Armor,300 AoE içerisindeki dost ünitelerin atak ve hareket hızını 3/6/9% yükselten bir Endurance aura (Dayanıklılık Aurası)’sa sahiptir,ve 200/250/300 MP değerlerinde Mana yakabilen Mana Burn yeteneğine sahiptir.

Necronomicon Savaşçısı:
Level 1/ 2/ 3:21/ 41/ 61 Normal Damage (Zırhtan etkilenen zarar), 6/ 8/ 10 Armor, normal saldırıları aynı anda hedeften 25/ 50/ 75 MP/HP götürürler, ve bu savaşçıyı öldüren ünite 200/ 400/ 600 zarar görür.1300/ 1400/ 1500 görüş mesafeleri vardır.
Necronomicon Savaşçılarının %40 büyüye dayanıklılıkları vardır.
Level 3 Necronomicon Savaşçısının True Sight (Doğru görüş – Invisible “görünmez” üniteleri görebilme) özelliği vardır.
Necronomicon savaşçısının ve okçusunun atak hızı 1/saniye’dir.
Necronomicon Okçusunun Mana Burn özelliğinin kullanım mesafesi 250’dir.
Necronomicon çağrılarının her biri öldüğünde 100 civarında para verir.
Necronomicon çağrıları Ancient olarak tabir edilen ünitelere saldıramazlar.

C-3 Oyunun bitişe doğru uzanan kısımları :

Necronomiconu 3. seviyeye ulaştırdıktan sonra oyunun gidişatına göre çeşitli item seçeneklerimiz bulunmakta.

1-Refresher Orb :

+150% Mana Yenilenmesi
+4 HP/Saniye Yenilenme
+40 Hasar
Active Edilebilen Özelliği : Yeteneklerin tekrar dolum sürelerini 0’lar.
210 Saniyede tekrar kullanıma hazır hale gelir 375 Mana Harcar
Niye Refresher Orb? – Refresher Orb oyunda manaya en az ihtiyac duyan karakterlerden biri olan Chen’in rahatlıkla kullanabileceği bir itemdir.Peki hangi amaçla bu itemi yapıyoruz? Yanımızda bulunan 3 natural creep + 2 necronomicon + Chen’in dostları ve de Chen’in kendisi topyekün bir savaş içerisinde Chen sayesinde Ankh’lıymışcasına (Skeleton King’in Ultimate Yeteneği) savaşacaklardır.Uygulamamız gereken kombo şu şekildedir : Summon Necronomicons + Mekansm + düşmeye başlayan Hp’lerin ardından Hand of God “Tüm creepler+necronomicon savaşçıları yenilendiler ve dostlar büyük oranda iyileştiler” + Refresh + (Zamanı geldiğinde) Meka + Hand of God. Creepler için tekrar doğmayla birebir olan Hand of God’lar ve bunlara ek olarak gelen Mekanism etkileri ile Chen ve dostları da 400*2+250*2=1300 hp net olarak iyileşecekler.
Hangi durumda Refresher Orb çıkmalıyım? Eğer takımınızda yeteri kadar yüksek zarar verebilen karakterler varsa sizin göreviniz tam anlamıyla bir Supporter (destekçi) ünite olmaktır.Refresher Orb ile de yukarıda anlattığım şekilde bunu sağlayabilirsiniz.

2-Manta Style :

+18 Agility
+6 Intellegence
+250 HP
Pasif Özelliği : Feedback
Her normal saldırıda 36 Mana Puanı yakar
Aktive edilebilen özelliği : Illusion
Karakterin kendisinin 2 adet ilüzyonunu yaratır.İlüzyonlar normalin %40’ı oranında zarar verebilir ve %300 oranında zarar alırlar.
20 saniye sürer , 70 saniyede tekrar kullanıma hazır hale gelir , 165 Mana harcar.
Orb efects do not stack “Küre etkileri üst üste eklenmez”
**Dipnot**”Küre etkileri üst üste eklenmez” ne demektir? Dota oyununda bazı itemler ve yetenekler Orb Efect “Küre etkisi” olarak adlandırılır.Bu durum itemin ya da yeteneğin tanıtım penceresinde yazmaktadır.”Üst üste eklenmez” derken de 2 küre etkisinin aynı anda çalışmayacağını belirtmektedir.Örneğin Sange’in Küre Etkisi olan Maim ile Manta Style’ın küre etkisi olan Mana Burn beraber çalışmaz.Hangisinin çalışacağı durumdan duruma değişmektedir.Genelde en son alınan küre etkisi çalışır
Niye Manta Style? Manta Style yapmanın başlıca nedeni ilüzyonların Hand of God ile senkronize olmasıdır.Şöyle ki Hand of God büyüsünü kullandığınız anda illüzyonlarınız da TAM OLARAK iyileşeceklerdir.Bu sayede çok iyi bir Pusher “Hücumcu” olabilirsiniz.Ayrıca Manta Style’dan önce yapmış olacağınız Diffusal Blade’in purgeleri düşmanlarınızı çok iyi bir oranda yavaşlatacaktır.Bu sayede yanınızda bulunan Centaurlar ve Ursa Warriorlar ile daha rahat ve etkin stunlar atabilirsiniz.
Manta Style’ı ne zaman yapmalıyım? Eğer takımınızda iyi bir pusher yoksa ya da karsıda Purge atılması gereken karakterler varsa (Sven,clinkz,viper,razor,Warlock’un Golemi vb.) Manta Style çıkmalısınız.Ayrıca Manta sayesinde yarattığınız ilüzyonlar ile düşmanı şaşırtabilirsiniz.Buna ek olarak 3 adet çevrilmiş creep + 2 adet necromancer + Chen ve 2 ilüzyonu = 8 kişilik bir ordu edecektir.Topyekün savaşlarda bu sayının dostlarınızla beraber 11-12’ye çıkması ile birlikte zor seçilen ve zor görülebilen bir hedef halini alacaksınız.

3-Monkey King Bar

+75 Zarar
+15% Atak Hızı
Pasif Özelliği : Bonus Zarar
%30 şansla hedefe ek olarak 100 zarar verir,0.01 saniye Stun etkisi yapar (Afallatır).
Niye Monkey King Bar ? MKB’nin bir karaktere eklediği zarar değeri çok iyi bir değerdir.Pasif özelliği ile havadan gelen bir 100 ek zarar savaşın kaderini değiştirebilir.Şahsi görüşüm olarak MKB’yi kritik veren itemlere tercih ederim.Penitence attıktan sonra fazla zarar görmeye başlayan hedefimiz Chen’in vuruşları ile yüksek miktarda zarar alacaktır.Yardımcılarımız da yanımızdayken savaşın potansiyel kazananı bir çok heroya karşı biz olacağız.
Hangi durumda MKB yapmalıyım? Eğer takımınızda iyi bir damager (zararı yüksek karakter) yoksa MKB iyi bir seçim olacaktır.Ayrıca MKB sayesinde Chen sadece bir takım herosu olmaktan çıkacak,diğer karakterlere 1e1’de meydan okuyabilecektir.”Ben bu creeplerin kombinasyonlarını yapamıyorum.Lanet olsun böyle heroya” diyenler için MKB kesinlikle ilk seçim olmalıdır.


Farklı kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmış,derlenmiştir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Chen The Holy Knight
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Knight Online 1.506
» Sınırsız Client Açma / 2 knight birden Açma
» Zor DB
» 50-51 anahtar görevi bugu......!!!!!!
» İntel Priest Statü Dağıtımı

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Dota Allstars Forum :: DotA Allstars Genel :: Hero Rehberleri-
Buraya geçin: