Dota Allstars Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dota Allstars Forum | Eurobattle | Garena | Map Hack | Rehber

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım)

4 posters
YazarMesaj
_GLYSE_
Noob Üye

Rep Puanı : 0
Doğum tarihi : 01/07/90
Oyanadığı Server : Garena Eurobattle
Favori Hero : Random
İletim : JFA

Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım) Empty
MesajKonu: Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım)   Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım) I_icon_minitimePerş. Nis. 28, 2011 11:27 pm

JFA Nedir ?

Justice For All Clan Devil ve Clan Reaper arasındaki savaşı konu alan bir Warcaft III Modifikasyonudur. Oynamak için Warcraft III Frozen Throne'un kurulu olması gerekmektedir.

Oyundaki amaç kendinize bir kahraman seçip karşı takıma karşı mücadele vermek ve karşı takımın merkez binasını yok etmektir. Tabiki bunu yapmak o kadar kolay değil çünkü karşınızda sizin gibi bir hedefi olan insanlar var. Kahramanınızı en iyi şekilde kullanarak, doğru eşyaları alarak ve doğru stratejileri izleyerek karşı takımın merkez üssünü yıkmanız gerekmektedir.

DotA'da nasıl oynuyorsanız bundada aynı şekilde Hero alıp Item alıp karşı tarafı yok etmeye çalışıyorsunuz Fakat bununla kısıtlı değil.

1-) Irksal Özellikler / Race Specialities

Hero'ların oyunda belirli sınıfları bulunmaktadır. Human'lar gündüz daha uzağı görebilirken Night Elf, Blood Elves gibi ırklar gece daha uzağı görür. Undead ve Demon'lar geceleri 3hp regene sahipken Orc'ların doğuştan 1.5 hp regeni vardır ve bunun gibi değişik ırklar mevcuttur
2-) Mekanikler / Mechanics

JFA'nın temposunu yüksek tutan en önemli 2 sistemden birisidir. Oyunda toplam 3 kere çıkarlar. Çıkış noktaları ise birbirlerinin zıt yönleridir.

Clan Devil mekaniği üst lane'de 3. tower'ın biraz önünde
Clan Reaper mekaniği alt lane'de 3. tower'ın biraz önünde çıkmaktadır.
Oyunun 15. 30. 45. dakikasında çıkarlar

Ayrıca mekaniklerde "hp regen aura" vardır. Mekaniklerde yapılacak şey Clan Devil için üst lane'e gidip saldırmak veya alt lane'e gidip savunmak aynı şekilde Clan Reaper için tam tersi. Profesyonel JFA oyunlarında ise hiç bir zaman 5 kişi savunma veya saldırı yapmaz. Bunun yerine genelde 3 saldıran 2 savunan şeklinde dağılım yaparlar.

3-) Clan Lordları / Clan Lords

Mekanikler gibidir ve 60. dakikada çıkarlar. Tek farkları çok güçlü ve oyunu bitirebilecek güce sahip olmaları. Lordların asıl amacı oyunun daha fazla uzamasını engellemek olsada Lordlar çıktığında ortadan saldırıp bitirmek yerine başka işlerle ilgilenilirse oyun daha fazla uzayabilir'ki zaten Lordlar geldiğinde mutlaka Lordlarla saldırıp bitiren takım oluyor.

4-) Altın Madenleri / Gold Mines

JFA'nın temposunu yüksek tutan 2. sistem. 20. dakikada, 40. dakikada ve 55. dakikada takımlar bu madenden para kazanıyorlar. 20. dakikada 500 gold, 40. dakikada 1000 gold ve 60. dakikada 1500 gold o madeni olan takımdaki bütün oyunculara veriliyor. Tabi madeni olan takımın.
Gold Mines: 300 hit points, 16 armor
Tamamen savunmasız olan madenler sol alt ve sağ üst köşelerde bulunur
not: 4.8beta'dan sonra gelecek versiyonlarda madene upgrade gelecektir. Bu upgrade madenin armorunu arttıracaktır.

5-) Geliştirilmiş Hero açıklamaları / Enhanced Hero Descriptions

Hero seçim kısmında Hero'nuzu seçmeden skillerinin yanlarındaki açıklamaları okuyarak ne tür şeyler olduğunu görebiliyorsunuz

6-) Geliştirilmiş Item açıklamaları / Enhanced Item Descriptions

Bir item aldığınızda o item hangi birleştirmelerde kullanılıyorsa o eşyaların isimlerini ve o birleştirmenin hangi shop'ta olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda birleştirmelerde toplam maliyeti (dota haritasındada sonradan yapıldı) görebilirsiniz.

7-) Antrenman Kuklaları / Training Dummies

Base içerisinde ve ormanda bulunan bu dummy'lere vurarar statlerinizi arttırabilirsiniz. Vururken herhangi bir statiniz artacaktır.

8-) Yetenek Seçim Ekranı / Ability Selection Screen

Hero'nuzu seçtiniz ve oyuna başlayacaksınız ama önce karşısına çıkan ekranda ek olarak bir özellik daha seçebiliyorsunuz.
örnek resim

9-) Gardiyan Sistemi / Guardian System

Siz yokken base savunmasızmı ? Yada Gold Mine'a koruması için birisimi lazım ? Base içerisinde devriye atan gardiyanlar base'i savunmaları için hazırlar ama tercihe göre madenin olduğu bölgeyede yollanabilirler.

10-) Takım Puanı Sistemi / Team Points System

Oyuncular takımlarına her kill başına 1, hero kill başına 10, tower deny başına 50, gold mine yıkarak 75 tp kazandırırlar. Bu tp'ler geliştirme yapmanıza olanak sağlar

11-) Geliştirme Sistemi / Upgrade System

Takım Puanları ile takımlar creeplerinin hasarını, canını arttırabildiği gibi Gardiyanı savunması için madene yollayabilir veya binalarının armor veya canlarını arttırabilirler

12-) Animasyonlu Objeler / Animated Objects

Warcraftta kolay kolay göremeyeceğiniz başka bir özellik daha. Oyundaki ağaçların ve nehir kısmındaki bazı objelerin hareket ettiklerini göreceksiniz. Rüzgardan sallanan ağaç ve otlar gerçekten Warcraft içerisinde yapılabilecek en güzel şeylerden birisi.

13-) Baş Düşman Sistemi / Arch Enemy System

Oyunda bazı Heroların bazılarına karşı avantajları var ama bu avantaj değer olarak. Mesela Arthas Illidan'a % şansla fazla hasar veriyor veya Naz'grel Lord Garithos'a saldırırken % şansla attack ve movement speed kazanıyor.

14-) Tamir Sistemi / Repair System

Oyunda repair işlemide bulunmaktadır. Hit pointsi azalan binaları tamir edebilmek mümkündür.

JFA oynamak ve JFA hakkında bilgi edinmek için :

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu adres JFA oyuncularının buldunduğu bir sohbet grubudur JFA hakkında
her türlü bilgiyi edinebilirsiniz.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Map ın yapımcısının adresidir.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden bana ulaşabilirsiniz JFA hakkında her türlü sorularınızı elimden geldiğince
yanıtlamaya çalışırım.

İyi forumlar.

Vulcan
Noob Üye

Doğum tarihi : 18/01/85
Oyanadığı Server : garena
Favori Hero : Rexxar
İletim : JFA

MesajKonu: Geri: Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım)   Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım) I_icon_minitimeÇarş. Mart 21, 2012 8:49 am

Rehber epey bi eski arkadaşlar, bu konuyu silebilirseniz sevinirim ben rehberi güncellediğim zaman tekrar konu açacağım
hero123
Noob Üye

Doğum tarihi : 16/08/98
Oyanadığı Server : dasdasd
Favori Hero : asdasd
İletim : asdad

MesajKonu: Geri: Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım)   Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım) I_icon_minitimeC.tesi Nis. 14, 2012 4:07 pm

link yok
yigit41
Noob Üye

Doğum tarihi : 01/01/98
Oyanadığı Server : asd
Favori Hero : zeus
İletim : 123

MesajKonu: Geri: Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım)   Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım) I_icon_minitimePaz Haz. 03, 2012 8:16 pm

nerden indiriyoruz bu jfa yı?

Türk Yapımı Map JFA Rehber (tanıtım)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Garena türk room hakkında.